אקלים מבוקר וסביבה נעימה הינה הכרח. בבית, במשרד, בקניון או במרכז המסחרי, אי אפשר ליהנות מטמפרטורה נעימה מבלי להתקין מזגן. לכאורה זהו צעד אחד פשוט. צעד ראשון בדרך להשגת המטרה. אבל, התקנת מזגן צריכה להיות הצעד האחרון, ולא הראשון. ראשית חכמה, יש לבצע תכנון מיזוג אוויר בצורה הנכונה. למה זה חשוב ואיך עושים את זה נכון, מחברת אלמוג מיזוג אוויר מסבירים. 

החשיבות המרובה של התכנון הנכון

תענון מיזוג אוויר

לפני שנראה איך מתכננים מיזוג אוויר בצורה נכונה וללא קיצורי דרך, כמה מילים על החשיבות. תכנון מוקדם מאפשר התקנה של המערכות השונות, מאייד, מעבה וכל היתר, באזורים הטובים ביותר, במיקום במרחב ובגובה אופטימליים. כך מייעלים את קירור המבנה ומונעים בזבוז של משאבים. התכנון מאפשר להביא למקסימום את ההרגשה הנוחה, בזכות שמירה על טמפרטורה אחידה, זמן רב ככל האפשר. ללא אובדן אנרגיה או בזבוז. התכנון המתאים גם יביא להפחתה דרמטית ברמות הרעש, כך שההפעלה השקטה תשפר את שביעות הרצון. 

לצורך תכנון מיזוג אוויר יש להביא בחשבון את גודל המבנה. את פיזור החדרים. אם מספר האנשים שצפויים להימצא במתחם. בתכנון מבצעים חישובים של הנפחים באזורים השונים, בחללי עבודה או מגורים. לוקחים בחשבון האם יש מפלסים, שימוש באמצעים מבודדים. בתכנון מביאים בחשבון את כיווני האוויר ואת סוג הבניה, את גובה המבנה, חשיפה לשמש לפי שעות שונות ועוד. בצורה המיטבית, התכנון נעשה עוד במהלך תכנון המבנה. עם זאת, במידת הצורך, ניתן לתכנן את המיזוג גם לאחר אכלוס ולבצע שינויים והתאמות כנדרש. 

תכנון מיזוג אוויר בעזרת אנשי מקצוע בקיאים 

ללא תכנון מקיף, הפעלת המיזוג תהיה פחות יעילה, יותר רועשת, פחות אפקטיבית וגם יותר יקרה להפעלה ולאחזקה. הפעלה של מזגן שהותקן כהלכה, איננה עניין מסובך. אבל תכנון של המערכת איננו כה פשוט. אם דרוש לכם תכנון מיזוג אוויר כדי ליהנות מכל היתרונות, הזמינו אנשי מקצוע הבקיאים בכך. זה יחסוך לכם הרבה עוגמת נפש, יחסוך כסף וישפר את ההרגשה הנעימה, בכל החלל הממוזג.