צילרכל מי שמתעניין במערכות מיזוג אוויר למיניהן ובעיקר עבור מפעלים או עסקים גדולים, קיימת חשיבות גבוהה בעבורו, שיכיר תחילה את כל האפשרויות המוצעות לו כיום בתחום זה. אחת מהאפשרויות אותן הוא עתיד לגלות היא צ'ילר. מדובר במערכת קירור מתקדמת, אשר מאפשרת שליטה נוחה ופשוטה בתנאי האקלים בכל חלל. 

פעילות המערכת מתבססת על הזרמת מים במערכת צינורות לצורך השגת המטרה של קירור השטחים. המערכת מתאימה למבנים גדולים מסחריים ולשימושים תעשייתיים.

המערכת כוללת מגוון רחב של אלמנטים אשר מרכיבים אותה כמו: מיכל גדול הכולל צינורות, כאשר תפקידם של אותן הצינורות לקרר את המים. המערכת כוללת גם יחידות טיפול באוויר אשר מאפשרות את הקירור ופיזור אוויר בכל חלל. הצ'ילר מותקן ברוב המקרים מחוץ למבנים, בין אם על הגג ובין אם בצדו של המבנה. 

היכרות עם האפשרויות השונות

חשוב לציין שכאשר מדברים על צ'ילר, יכולים להתכוון למגוון רחב של סוגי מערכות שונות, אשר לכל אחת מהן מאפיינים שונים וסדרי גודל שונים וכחלק מכך, כל אחד יכול לבחור בצ'ילר אשר יותאם באופן פרטני על דרישותיו ועל צרכיו (וכמובן, יתאים לתנאי השטח). 

כאן חשוב לציין, שבכדי ליהנות מכל היתרונות הרבים אשר טמונים באותו צ'ילר, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את החברה אשר תתכנן, תספק ותתקין אותו בתבונה – יש לוודא שהיא ערוכה מבחינה מקצועית לספק את הצ'ילר המתאים והאיכותי ביותר עבור המזמינים – וכמובן, להתאים את ההתקנה לתנאי השטח, על מגבלותיו השונות (במידה ויתגלו כאלו). 

חשוב לציין, שבחירה בחברה שכזאת תאפשר ליהנות מכל היתרונות אותם אותו הצ'ילר טומן בחובו . 

 

מעוניינים בפרטים נוספים על צ'ילר?

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות הרבים אשר טמונים באותו צ'ילר, מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם חברת "אלמוג מיזוג אוויר", צוות החברה ישמח לעמוד לרשותכם, להקשיב למלוא הדרישות שלכם ובסופו של דבר להתאים לכם את אותה המערכת, אשר תחסוך לכם כסף לאורך זמן! ותאפשר לכם ליהנות מתנאים אופטימאליים במפעל, בארגון או בחברה. 

 

צילר התקנות

קירור מבנים הוא לא דבר פשוט. הוא כרוך בעלויות גבוהות הן בראשית הדרך והן לכל אורך תקופת השימוש. אך ללא מיזוג איכותי וטוב קשה לשמור על סדר יום תקין. במיוחד בימים בהם החום קיצוני והטמפרטורות מטפסות מעלה. האתגר הזה גדול מאוד במיוחד בערים לחות וחמות מאוד. אבל כשעל הפרק עומד מבנה גדול ובעל חללים נרחבים, אתגר המיזוג גדול אף יותר. כי קשה למצוא מזגן עוצמתי שיתאים למבנה. ומעבר לכך – צריכת החשמל של המזגנים הללו תהיה גדולה מאוד, מה שיציב את בעלי המקום מול הוצאות גדולות מאוד. הפתרון הוא צילר.

מהו צילר וכיצד הוא פועל?

הפתרון המוצע למקרים כאלו הוא צילר. כולנו חשים כי מים מסייעים מאוד בפעולת הקירור. אין כמו מקלחת קרירה ביום חם. אך לא כולנו מודעים לכך שמים – בכוחם לצנן גם חללים. את זה ניתן לעשות בעזרת צילרים. מדובר על מערכת מיוחדת בה מתקינים צילרים במתחם המבנה הרצוי. ובעזרת כוח המים יתבצע הקירור של המבנה. בצורה כזו חוסכים את צריכת החשמל הגבוהה שמאפיינת מזגנים, ויחד עם זאת נהנים מטמפרטורה נעימה.

העלויות של צילרים

אמנם ציינו לעיל שצילר מאפשר לנו לקרר חללים תוך חיסכון בחשמל. אבל מצד שני אי אפשר שלא לציין את העובדה שהתקנת הצילר ועלות הרכישה גובים מחיר יקר מאוד. לכן לא מתאים להתקין צילרים בכל מבנה. הוא יענה על הצורך בשני מקרים עיקריים. הראשון הוא כאשר מעוניינים לקרר שטחים נרחבים מאוד. והשני הוא כאשר מדובר על מקום שצריך להיות מקורר ברוב שעות היום.

חברה מובילה להתקנת צילרים ואחזקה

היות והקנייה של צילר הינה משמעותית שהעלות שלה גבוהה מאוד, וגם ההתקנה דורשת ידע ומקצועיות, חשוב לבחור חברה טובה ומומלצת מאוד שיש לה ניסיון רב בענף המדובר. חברת אלמוג מיזוג אוויר הינה חברה מומחית שמציעה ללקוחות לקבל תכנון וביצוע מושלם, כך שהמערכת תהיה מתאימה היטב לצרכים של המבנה, והיא תצליח לקרר היטב את המקום ואת העובדים בשטח, וכל זאת בצריכה נמוכה יחסית של חשמל.

מה זה צילר ולמי הוא מתאים?

צילר זאת למעשה מערכת קירור שנועדה לקרר / למזג / לחמם חללים קטנים וגדולים כאחד. מדובר במערכת חסכונית ומתקדמת עם המון אופציות בניה. רבים בוחרים כיום בשיטת הקירור הזו בגלל שזוהי שיטה חסכונית מבחינת צריכת האנרגיה שלה. מעבר לכך מדובר בשיטת קירור מאוד נוחה ,ידידותית לסביבה, מודולרית עם בקרה מתקדמת.

כיצד פועל צילר?

למעשה מדובר במערכת קירור סגורה הפועלת בשטח כמו מזגן. אך כל הטכניקה הפנימית היא שונה. אם המזגן רגיל מקרר את האוויר עם גז וצלעות קירור, הרי שהצילר מקרר מים ואותם מים עוברים בצלעות הקירור. 

אם נרצה להגדיר, הרי שמערכת זו פועלת על עקרון התרמו דינמיקה. המרכיבים של המערכת כוללים צנרות מים מבודדות, מאדה מים, משאבות מים, מעבים, ויחידות קצה שונות. צינורות של מים מוליכים את המים הנמצאים בתוכו אל תוך מיכל גדול וצינורות המכילים גז קר מקררים את המים. התהליך הזה נעשה בלי שהמים והגז יבואו במגע זה עם זה. לאחר שהמים מתקררים, הם מועברים אל החללים במבנה בעזרת משאבות דרך הצנרת המיועדת.

מהם השימושים האופטימליים של הצילר?

למעשה כפי שכבר ציינו, מדובר במערכת קירור אשר פועלת בהרבה מקומות. המערכת הזו מתאימה הן לשימוש ביתי והן לשימוש תעשייתי ומסחרי. אנחנו מוצאים את הצילרים גם כאשר הם משמשים לצורך קירור של מי שתייה או קירור של מים לאקווריום. אם נתמקד בנישה התעשייתית שם נמצא את הצילר שמקרר את המכונות ומסייע בתפעול הבטיחותי והמיטבי שלהם.

הצילר נמצא בשימוש גם בבתי חולים, בבתי מלון ובקניונים. הצילרים מסוגלים להכיל כמויות גדולות מאוד של מים עד למאות טונות ויותר! מסיבה זו הצילרים יוכלו לשמש מגוון רחב של פתרונות קירור.

למה הם כל כך טובים?

למעשה מדובר במערכות יעילות מאוד המסוגלות לקרר חללים גדולים תוך שמירה על הלחות במקום. (בגלל השימוש במים ואוויר) מעבר לכך מדובר במערכת חסכונית הן מבחינת צריכת החשמל והן מבחינת צריכת המים כי המערכת הינה מערכת סגורה. היא גם ידידותית כי היא פועלת על גז ירוק.

לצילר קיימת בקרה חכמה, הגנות שונות, המערכת דורשת תחזוקה מינימלית והעמידות שלה תמשך לאורך זמן.

אלמוג מיזוג אוויר עם כל הפרטים.

צילר – למי ולמה הוא מתאים?

צילר היא מערכת צינון. התרגום החופשי של המילה צילר היא צונן. מדובר במערכת צינון מיוחדת אשר תפקידה לצנן חללים בכל גודל רצוי. זוהי מערכת יעילה במיוחד שהיא גם נוחה מאוד לשימוש חסכונית מבחינת עלויות החשמל. זו הסיבה שרבים הם האנשים הבוחרים דווקא בשיטה זו לצורך צינון ומיזוג החלל.

איך למעשה פועלת מערכת צילר ?

מערכת צילר היא מערכת סגורה שפועלת בשטח והיא עובדת כמו המזגן. אך הטכניקה של הצילר היא שונה לחלוטין ביחס למזגן. המזגן מצנן את האוויר, הצילר מצנן מים. הצילר כאשר הוא פועל, שואב את האוויר החם מהחלל והמים הקרים שזורמים בתוכו מקררים את האוויר. כך למעשה משתחרר אוויר צונן וקריר אל החילל המהביל. 

המרכיבים של מערכת הצילר כוללת – 

מעבה מים, צנרת ייעודית, נוזלי קירור ויחידת הקפאה. יש במערכת צינורות מים המוליכים את המים שנמצאים בתוך המערכת, והם מובלים אל מיכל מרכזי גדול. שם ישנם צינורות המכילים גז קר ואלו מקררים את המים. המים והגז לא באים במגע כלל במהלך כל המסלול של המים פנימה. אחרי שהמים מתקררים מהגז, הם עוברים אל החללים של המבנה באמצעות מדחס דרך הצנרת הייעודית.

למי מתאימה מערכת קירור צילר?

מערכת הקירור הזו פעילה בהרבה מאוד מקומות. היא מתאימה לשימוש ביתי והיא גם נותנת מענה בשימוש התעשייתי. אנחנו מוצאים את הצילרים גם במערכות שנועדו לצורך קירור מי שתייה או אפילו קירור של מים לאקווריום. בנישה התעשייתית משמש הצילר לצורך קירור המכונות וסיוע בתפעול המדויק והמיטבי שלהן.

אנחנו פוגשים את הצילרים בבתי חולים, בקניונים, בבתי מלון ועוד. בצילרים ניתן לאחסן כמויות מים גדולות ואפילו מאות טונות של מים. כך שבהחלט ניתן להפיק ממנה הרבה מאוד תועלת בכל מגוון המטרות אשר לשמן הן משמשות.

הצילרים מותקנים תמיד מחוץ למבנה, זאת בשל כמויות המים הגדולות שעשויות להיות בתוכה.

היתרונות של מערכת צילר

למערכת הצילר יתרונות רבים. היא שומרת על הלחות באוויר ולא נגרמת תחושת יובש. היא חסכונית מאוד מבחינת חשמל ומים, היא פועלת באמצעות גז והיא לא דורשת הרבה תחזוקה. היא גם עמידה לאורך זמן.

אלמוג מזגנים עם כל הפרטים.