אם תרימו את הראש ותביטו בתקרת החלל שלכם, קרוב לוודאי שתמצאו שם תריס אש, תריס למזגן או גריל שדרכו אתם נהנים מהמיזוג ששורר אצלכם בכל רגע נתון בחדר שבו אתם נמצאים.

מהנדס מיזוג האוויר תכנן את הפתחים הללו, כדי שכל השוהים בחדר יוכלו להעביר את זמנם עם מיזוג אוויר נעים ומווסת. אם במידה ולאחד קר ולחברו השני חם, ישנה אפשרות לווסת ולהסיט את הקירור מאחד לשני. בקיצור חברים, הוא חשב על הכל ועל כולם!

לכן חשוב מאוד להשכיר שירותי מיזוג אוויר המחזיקים מהנדס מיזוג אוויר מטעמם הפרטי.

לא הרבה יודעים אבל מפזרים למזגן (גרילים בעגה המקצועית) יש לא מעט, בעצם לתריסי למזגן יש עולם בפני עצמו. הם הרי אלו שמווסטים את תפוקת האוויר והקירור הנפלטת מתעלות מיזוג האוויר ומנעימה את שהותנו מבלי שנשים לב בכלל. למפזרים אלו יש אין ספור עיצובים ודגמים שונים: עגולים, מחליפי אריח, מפזרי סילון, מלבנים, מרובעים קוויים וכן הלאה.

לאורך כל הפרויקטים שלנו, נתקלנו בכל הסוגים השונים של מפזרים - תריסים למזגן. ולכן ריכזנו עבורכם הדגשים כדי שתוכלו ללמוד דבר או שניים על חשיבותו של המפזר ולהבין אילו דברים חשובים בבחירת המפזר וחשיבותו באופן כללי.

מהנדס מיזוג האוויר תכנן את הפתחים הללו

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים מפזר/גריל כזה או אחר?

  • כשבוחרים את הגריל חשוב לדעת אם אנחנו רוצים תריס למזגן דקורטיבי שישתלב יפה עם הנוף הביתי או שזה מקום פחות מעוצב ולכן אפשר להוזיל עלויות של עיצוב וללכת על הדגם הקלאסי והפשוט.
  • לא רק על העיצוב של הבית צריך לחשוב, אלא גם על תפוקת מיזוג האוויר, שיתאים לגודל מערכות הקירור ולעוצמת האוויר, ובכך השהות בכל חלל, תהיה נעימה ולא מתאמצת.
  • חשוב לקחת בחשבון גם את כמות החדרים שבהם נרצה שיהיה מיזוג לגרים בו. צריך לחשב את כמות האוויר והקירור שיתחלקו באופן שווה ומספיק אידאלי, ותהינו ממשאב רוח נעים ללא רעשי רקע מטרידים וללא חוסר בקירור לאחד החדרים.

ישנם עוד סוגים שונים של מפזרים ולא רק למיזוג, בניהם אפשר למצוא גרילים ליניקת אוויר, מפזרים ופילטרים לסינון האוויר, מפזרים לאוויר צח, גרילים לשחרור עשן ועוד.

מפזרי מיזוג אוויר דקורטיביים אלו מעוצבים באופן שהמשתמש נהנה מאוויר קבוע ללא צורך במגע יד אדם, ועל פי דרישת המעצבים והמהנדסים הם תוכננו בצורה שבה ניתן לשלב אותם עם אריחי התקרה ללא הזדקרות או בליטה של אופי החלל.

מפזרים מיזוג האוויר יכולים להיות מפלסטיק או מאלומיניום יש יתרונות וחסרונות לפה ולפה.

שישתלב יפה עם הנוף

אלומיניום:

הבעיה המרכזית של מפזרים מאלומיניום היא רגישות החומר לחום וקור. מפזרים מאלומיניום "יזיעו" יותר כאשר יש מפגש של חום וקור. לדוגמא: במידה ונשאר חלון פתוח והמזגן דולק תהיה הזעת יתר מהגריל אלומיניום ביחס לפלסטיק. מעבר לכך יש לאלומיניום יתרונות רבים: דקורטיבי יותר, עמיד יותר, מגוון רחב יותר של דגמים, איכות צבע וחומר גבוהה יותר.

היתרונות של מפזרים מפלסטיק הם:

זולים יותר, מלאי זמין בד"כ ואין בעיית לחות משמעותית כמו באלומיניום (הזעה) החסרונות של מפזרים מפלסטיק הינם: דקורטיביים פחות, עמידים פחות מאלומיניום וגם פחות איכותיים.

חשוב לדעת!

לרוב הגרילים / המפזרים ניתן להתקין מווסתים לכמות אוויר (רגיסטרים) דבר זה מאוד חשוב לחלוקה נכונה של כמות אוויר לכל גריל ולכל חלל עם ובלי קשר לבחירת המפזרים.