במקרים רבים המזגן הביתי שלנו משמש כמקור לרעש ותקלות יותר מאשר למיזוג נעים של הבית. תקלות שונות, כגון רעש גבוה וויסות לא נכון של הטמפרטורה, יכולות לגרום לנו להחליף מזגן או להזמין טכנאי מזגנים.


מערכת מיזוג VRF היא מערכת מזגנים בטכנולוגיה המבוססת על שינוי נפחה של זרימת הקירור – ומכאן גם שמה (Variant Refrigerant Flow). חברת אלמוג מיזוג אוויר, הפעילה משנת 2006, מתמחית בהתקנה ואחזקה של מערכות מיזוג אלו.

יתרונות מערכת מיזוג VRF

מערכת מיזוג VRF היא בעלת כמה יתרונות בולטים. קודם כל, המערכת יודעת לשמור על טמפרטורה קבועה במהלך כל רצף פעילות המזגן. זאת בניגוד למזגנים רגילים אחרים, אשר מתקשים בשמירה על אחידות קבועה ברמת הטמפרטורה בבית.

כך ניתן לשמור על רמה נוחה של מיזוג בכל רחבי הבית ואין צורך בכוונון מחודש של המזגן ולהעלות או להוריד את הטמפרטורה מדי פעם.
יתרון משמעותי נוסף הוא שהמערכת שומרת על רמת שקט גבוהה.

הרעש שמייצר המזגן אינו עולה על 28 דציבלים. הדבר נכון לגבי יחידות הפנים ויחידות החוץ כאחד. זאת לעומת מערכות מיזוג רגילות אשר הרעש בהן מגיע לרמת דציבלים גבוהה בהרבה. בנוסף, צריכת החשמל של מערכת המיזוג נחשבת נמוכה יותר ממזגנים אחרים ומובילה לקבלת חשבונות חשמל קטנים יותר באופן יחסי.

יתרון אחרון שנציין הוא כי מערכת מיזוג VRF היא מודולרית. כלומר, ניתן להתקין מספר משתנה של מאיידים למזגן, ולהגדיל או להקטין מספר זה בהתאם לצורך.

התאמה ל"בית חכם"

כיום יותר ויותר בתים משתייכים לטרנד של "בתים חכמים". בית חכם הוא בית אשר מנוהל בידי מערכת בקרה מרכזית. כלומר, פונקציות רבות שבהן משתמשים בבית מחוברות ונשלטות על ידי מערכת שליטה ובקרה אחת. מערכת הבקרה מחוברת בדרך כלל למחשב, טבלט או אפליקציה בטלפון. חשוב לדעת כי מערכת מיזוג VRF יודעת להתחבר למערך השליטה של הבית החכם ויכולה להשתלב בכל תכנון של מערכת שכזו. מכיוון שהשימוש במערכות בית חכם נהיה נפוץ יותר, יש מספר מערכות הקיימות בשוק. מערכת המיזוג יודעת להתממשק למגוון מערכות בית חכם.

 

מערכת מיזוג VRF |  אלמוג מערכות מיזוג אוויר