במקרים רבים המזגן הביתי שלנו משמש כמקור לרעש ותקלות יותר מאשר למיזוג נעים של הבית. תקלות שונות, כגון רעש גבוה וויסות לא נכון של הטמפרטורה, יכולות לגרום לנו להחליף מזגן או להזמין טכנאי מזגנים.


מערכת מיזוג VRF היא מערכת מזגנים בטכנולוגיה המבוססת על שינוי נפחה של זרימת הקירור – ומכאן גם שמה (Variant Refrigerant Flow). חברת אלמוג מיזוג אוויר, הפעילה משנת 2006, מתמחית בהתקנה ואחזקה של מערכות מיזוג אלו.

יתרונות מערכת מיזוג VRF

מערכת מיזוג VRF היא בעלת כמה יתרונות בולטים. קודם כל, המערכת יודעת לשמור על טמפרטורה קבועה במהלך כל רצף פעילות המזגן. זאת בניגוד למזגנים רגילים אחרים, אשר מתקשים בשמירה על אחידות קבועה ברמת הטמפרטורה בבית.

כך ניתן לשמור על רמה נוחה של מיזוג בכל רחבי הבית ואין צורך בכוונון מחודש של המזגן ולהעלות או להוריד את הטמפרטורה מדי פעם.
יתרון משמעותי נוסף הוא שהמערכת שומרת על רמת שקט גבוהה.

הרעש שמייצר המזגן אינו עולה על 28 דציבלים. הדבר נכון לגבי יחידות הפנים ויחידות החוץ כאחד. זאת לעומת מערכות מיזוג רגילות אשר הרעש בהן מגיע לרמת דציבלים גבוהה בהרבה. בנוסף, צריכת החשמל של מערכת המיזוג נחשבת נמוכה יותר ממזגנים אחרים ומובילה לקבלת חשבונות חשמל קטנים יותר באופן יחסי.

יתרון אחרון שנציין הוא כי מערכת מיזוג VRF היא מודולרית. כלומר, ניתן להתקין מספר משתנה של מאיידים למזגן, ולהגדיל או להקטין מספר זה בהתאם לצורך.

התאמה ל"בית חכם"

כיום יותר ויותר בתים משתייכים לטרנד של "בתים חכמים". בית חכם הוא בית אשר מנוהל בידי מערכת בקרה מרכזית. כלומר, פונקציות רבות שבהן משתמשים בבית מחוברות ונשלטות על ידי מערכת שליטה ובקרה אחת. מערכת הבקרה מחוברת בדרך כלל למחשב, טבלט או אפליקציה בטלפון. חשוב לדעת כי מערכת מיזוג VRF יודעת להתחבר למערך השליטה של הבית החכם ויכולה להשתלב בכל תכנון של מערכת שכזו. מכיוון שהשימוש במערכות בית חכם נהיה נפוץ יותר, יש מספר מערכות הקיימות בשוק. מערכת המיזוג יודעת להתממשק למגוון מערכות בית חכם.

מערכת מיזוג VRF – גמישות ושליטה נוחה

מזג האוויר בעונת הקיץ הארץ ישראלית, הולך ונהיה יותר ויותר חם עם השנים (ויש שיגדירו אותו כבלתי נסבל). 

החדשות הטובות, באות לידי ביטוי בעובדה, שבהתאמה, גם עולם מיזוג האוויר הולך ומתפתח ואחד החידושים החשובים של השנים האחרונות בתחום הוא מערכת מיזוג VRF. 

מדובר במערכת מיזוג חדשנית, גמישה ונוחה לתפעול, אשר מאפשרת שליטה בטמפרטורה בכל חדר בבית ובעסק.

כך שמערכת זו למעשה, מאגדת בתוכה הן היתרונות של התקנת מזגן קיר קטן בכל חדר והן את היתרונות של מערכת מרכזית או מיני מרכזית.

שימוש באותה מערכת, יכול להפוך את מזג האוויר החם המאפיין את הקיץ ואת הקור של החורף להרבה יותר נסבלים (ושעה שהמערכת פועלת ואנחנו בבית, אף לבלתי מורגשים). 

מערכת מיזוג VRF – הקץ לוויכוחים

ויכוחים לגבי המזגן הינם שכיחים גם בבית וגם במקומות העבודה, כאשר לדוגמא, בעונת הקיץ החמה, יש כאלו שאוהבים טמפרטורה נמוכה במיוחד ויש כאלו שיתלוננו מייד שקר להם ואצלם ההעדפה תהיה לטמפרטורה הרבה יותר גבוהה.

מערכת מיזוג VRF למעשה, פותרת את כל הוויכוחים הללו מכיוון שבזכותה ובאמצעותה, כל אחד, יכול ליהנות מהטמפרטורה קבועה המועדפת עליו בחדר בו הוא נמצא.

כמובן, שלצד היתרון החשוב והמשמעותי בזה, המערכת כוללת עוד יתרונות רבים הטמונים בנוחות התפעול, בעובדה שניתן להפעיל אותה באמצעות בקרה מתקדמת ולהגיע לחיסכון מרבי בחשמל, והרשימה עוד ארוכה. 

בכדי ליהנות מכל היתרונות שצוינו, חשוב להקפיד ולבחור בחברה מקצועית ואמינה אשר מתמחה באופן פרטני בתכנון ובהתקנת מערכות מיזוג מהסוג הזה.

לא מתפשרים על איכות

כאשר מדובר במערכות מיזוג בכלל ובאותה מערכת מיזוג VRF בפרט, אין מקום להתפשר על פחות מהמוצר הטוב ביותר אותו ניתן לקבל וזאת, על מנת ליהנות מכל היתרונות של המערכת למשך תקופת זמן ארוכה.

ההשקעה מחזירה את עצמה בחיסכון בחשמל ובמינימום תקלות. 

כך שאם גם אתם מעוניינים במערכת, חשוב שתוודאו שמאחוריה עומדת חברה מקצועית ואמינה, אשר מהווה גם כתובת אליה ניתן לפנות עם כל הבעיה ובדיוק במקום הזה, חברת אלמוג מיזוג אוויר נכנסת לתמונה.

לקבלת כל הפרטים והמידע לגבי המערכת, התכונות והמחירים, מוזמנים ליצור קשר עם החברה והצוות ישמח לענות. 

 

מערכת מיזוג VRF |  אלמוג מערכות מיזוג אוויר