אלמוג מיזוג אוויר | תכנון והנדסה של מערכות מיזוג אוויראם עד לאחרונה, על מנת לשמור על טמפרטורה קבועה בבית היינו מתקינים מזגן נפרד לכל חדר, בשנים האחרונות נראתה התקדמות משמעותית ופיתוח פתרונות מיזוג מתקדמים, חסכוניים

ושקטים. מערכת מיזוג VRF היא מערכת חדשנית בה ישנה בקרה ושליטה על כל החדרים וניתן בקלות ליצור טמפרטורה אחידה בכל הבית, זאת ללא צורך במזגן עם מדחס משלו בכל חדר.

מהי בדיוק מערכת מיזוג VRF ?

מערכת מיזוג VRF או Variant Refrigerant Flow היא מערכת מיזוג הפועלת על פי שינוי נפחי האוויר וזרימת הקירור בהתאם לצורך.

שיטה זו הופכת את מערכת VRF למערכת מיזוג יעילה וחסכונית. מערכת הבקרה שולטת במספר מאיידים מזרימה את האוויר הקר על פי הטמפרטורה המבוקשת לכל חדר או חלל שנדרש. כך, כאמור, אין צורך במדחס בכל חדר. הדבר יוצר פעולה שהיא לא רק חסכונית ויעילה אלא גם שקטה.

תפוקת המאיידים בכל חלל היא בהתאם לצורך, זאת מבלי להפסיק את פעולת המנוע. הדלקת המזגן וכיבויו על מנת להשיג טמפרטורה מתאימה כפי שנעשית במזגן רגיל יוצרת בזבוז.

היתרונות של מערכת מיזוג VRF

למערכת זו מספר יתרונות:שליטה מלאה על הטמפרטורה: מערכת VRF מאפשרת שליטה מלאה על הטמפרטורה בכל חלל. גם הלחות נשלטת ומאוזנת באופן מדויק.

השליטה המלאה אפשרית גם כאשר מאייד אחד מקרר/מחמם שני חללים בו זמנית.חיסכון באנרגיה: הזרמת האוויר הקר בהתאם לטמפרטורה הרצויה באמצעות שינוי נפחי האוויר חוסכת אנרגיה. התקנת מערכת זו משתלמת לטווח ארוך, זאת למרות מחירה הגבוה יותר ממערכת מיזוג רגילה.

חימום וקירור באותו זמן: ישנם חללים שנדרש בהם מצד אחד קירור של סביבה מסויימת בתוך החלל, למשל אזור עם מחשבים, אך נדרש גם חימום של סביבה אחרת בחלל בימים קרים. מערכות VRF מותקנות עם יחידות פנימיות מודולריות כך שניתן לשלוט גם על האוויר המוזרם ביחידה אחת בחדר לעומת יחידה באזור אחר של החדר.

מערכות VRF- רק אצל מקצוענים

מערכות מיזוג VRF הן משוכללות, חדשניות ובעלות יכולת בקרה ושליטה מדויקות. ככל שיכולותיה של מערכת גבוהות יותר, כך גם התקנתה דורשת ידע, ניסיון, מקצועיות ועבודה מדויקת.

אלמוג מיזוג אוויר היא חברה המתמחה במערכות מיזוג אוויר שונות, כולל מערכות VRF. החברה תשמח לייעץ לכם, להתקין וגם לדאוג לתחזוקת המערכת המותקנת.