מיזוג אוויר כבר מזמן אינו מותרות ובכל בית ובוודאי בכל בית עסק ניתן למצוא מספר מזגנים או מערכת מיזוג אוויר אשר נותנים מענה לכל חדר או אזור בתוך החלל במקרה של עסק בו יש חלל

אחד גדול. מערכת מיזוג VRF היא מערכת מיזוג חדשנית המספקת לכל אזור בחלל/כל חדר בבית את מידת הקירור המתאימה לו על פי טמפרטורה שנקבעה מראש.

מהי בדיוק מערכת מיזוג VRF

VRF או Variant Refrigerant Flow - שינוי נפח קרר. המשמעות היא שנפח כמות האוויר לכל חדר או אזור משתנה על פי הצורך. מדחס מיוחד הנקרא אינוורטר משנה את תפוקתו בהתאם לדרישות המאיידים. כך למעשה כל המאיידים מחוברים למעבה אחד ואין צורך במעבה לכל מאייד כפי שנדרש במזגן רגיל.

היתרונות של מערכת מיזוג VRF

למערכת VRF מספר יתרונות בולטים:

· טמפרטורה קבועה: בגלל השינוי בתפוקת המעבה שנעשה באופן רציף על פי הצורך הטמפרטורה נשארת קבועה כל הזמן. במזגן רגיל ישנה הפסקה בפעולה כאשר מגיעים לטמפרטורה הרצויה והתחלת עבודה שוב כאשר הטמפרטורה עולה (כשמדובר על קירור) כך ישנם כל הזמן שינויי טמפרטורה.

· חיסכון: העבודה הרציפה של יחידת העיבוי של מערכת מיזוג VRF חוסכת באנרגיה. בניגוד למזגן רגיל אשר בו ישנה השהיה והתחלת עבודה מחדש בשעת הצורך, מה שגורם לבזבוז אנרגיה, במערכת VRF המעבה עובד באופן רציף ורק משנה את נפח האוויר על פי הצורך.

· שקט: יחידת עיבוי אחת לעומת מספר יחידות עיבוי כפי שיש במערכת מיזוג אוויר רגילה מאפשרת עבודה שקטה יותר באופן משמעותי. במיוחד אם זהו מקום עם יחידות איוד רבות הדורשות מעבים רבים במערכת סטנדרטית, לדבר יש משמעות.

תכנון והתקנת מערכות VRF- רק אצל מקצוענים

מערכת מיזוג VRF דורשת תכנון נכון ומדויק וגם התקנה מקצועית שנעשית על ידי בעל מקצוע מיומן בעבודה עם מערכות מסוג זה. לכן, חשוב לפנות לחברה בעלת ניסיון רב במערכות VRF. חברת אלמוג מיזוג אויר היא חברה נחשבת בתחום מיזוג אוויר, כולל מערכות VRF ומתקינה מערכות מיזוג מורכבות במפעלים, חברות, מרכזים מסחריים וגם בבתים פרטיים.