ריח רע מהמזגן ? הנה כמה פעולות לפתור את זה.

עובש במזגן זו תופעה שחוזרת על עצמה אחת ל3 שנים בערך. כדי לגלות אם יש עובש במזגן או בקטריות. נצטרך להדליק אותו ולעקוב אחרי הריח שנפלט מהמזגן, אם לא יוצא ריח רע מהמזגן אז בהחלט אפשר להיות רגועים, אם אכן המזגן פולט ריח רע, זה כנראה מעיד על עובש במזגן ולכן מיזוג האוויר בחדר הוא בלתי נסבל.

כדי לנקות את העובש והבקטריות שיושבות על יחידת מיזוג האוויר נלמד היום כמה שיטות מומלצות לניקוי מיזוג אוויר. יש לוודא שאכן הריח נובע מהמזגן עצמו שכן המזגן לוקח אוויר מהחדר ומקרר אותו. אם יש דברים שפולטים ריח רע בחדר אז המזגן יפזר את הריח בחדר.

עובש במזגן זו תופעה שחוזרת על עצמה

עובש במזגן זו תופעה שחוזרת על עצמה

 • אם יש לכם חוש טכני שאתם סומכים עליו, זה הזמן לתת לו ביטוי.
  ניתן לפרק את פנאל המעטפת של יחידת מיזוג האוויר הפנימית ולחשוף את יחידת הקירור ודרכה ניתן לראות את העובש והבקטריות שהצטברו במרוצת השנים.
  מנקים את יחידת מיזוג האוויר מכל העובש והלכלוך ומחזירים הכל לקדמותו.
 • פילטרים הם שחקן מרכזי בנושא ריח רע ממזגן, ואם הם לא נקיים ומלאים בשכבת אבק, הם חוסמים את כניסת האוויר ולפעמים גם מוציאים אוויר מלוכלך ומסריח.
 • לפתוח את המאייד, לבדוק ולנקות סוללה מלוכלכת, מאיץ מלוכלך, אמבטיית ניקוז ומעברי ניקוז. ובנוסף לבדוק שאין חוטים שרופים בסביבת המאייד.
 • לבדוק את סביבת המזגן. אם יש בקרבת המזגן ריחות רעים כמו: עישון סיגריות, מחבת עם שמן רותח, גזים טבעיים, ביוב וכו' זה מעיד על הסיבה שהמזגן שלנו מוציא ריח רע. מכיוון והמזגן שואב אוויר מחלל החדר ופולט את אותו אוויר רק קר יותר, לכן גם הריח מתערבב עם האוויר וזו התוצאה.

לראות את הבקטריות שהצטברו

 • כדאי מאוד להעביר את המזגן ל"מצב טיפה" באמצעות השלט רחוק. התפקיד של כתפור זה, הוא למנוע הצטברות של מים על סוללת המאייד ויצירת עובש ע"י ייבוש האוויר.
 • ניקוי אוברול של מערכת המיזוג האוויר כולל הניקוז והרדיאטור אחת ל12 חודשים לבית פרטי. לעסק אחת לשישה חודשים. חשוב להקפיד לבצע טיפול אחת לתקופה עפ"י הוראות יצרן, רצוי ומומלץ לתת לטכנאי מוסמך - אחרי הכל חשיבותו של המזגן ידועה לכולם!
 • לרכוש תרסיס מונע עובש מכל טמבורייה טיפוסית או חנות של כלי בית ולנקות את יחידת המאייד במיזוג האוויר הפנימית. לחילופין אפשר לנקות אותה ע"י מברשת עם מים וסבון.
  אם בחרתם בתרסיס, שימו לב לחומרים שהוא מכיל, לצורך בריאותכם.
 • המלצה שלנו לרכוש תרסיס לניקוי מזגן מחנות לאביזרי מיזוג אוויר, החומר שאנו משתמשים וממליצים הינו HD JET FOAMER. ניתן לרכוש אצלנו.

ריח רע מהמזגן ? הנה כמה פעולות לפתור את זה.

חשוב לנתק את החשמל לפני כל ביצוע פעולה!

זכרו שרק בעל מקצוע מבין איך לבצע את הניקוי בצורה יעילה ומהירה עם אחריות!

המלצה שלנו לתרסיס לניקוי מזגן HD JET FOAMER